Pożyczki pozabankowe – Dlaczego warto brać pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych?

Prywatne pożyczki pozabankowe to bezpośrednia konkurencja dla kredytów bankowych i banków. Często zastanawiamy się z której opcji skorzystać doszukując się korzyści zarówno jednego rozwiązania, jak i drugiego. Pożyczki pozabankowe mają wbrew pozorom sporo zalet, a mocne strony takich pożyczek przedstawiamy poniżej.

Dużo niższe wymagania

Pierwszym plusem pożyczek pozabankowych są dużo niższe wymagania finansowe aniżeli w przypadku kredytu bankowych. Prywatne firmy pożyczkowe posiadają dużo niższe wymagania jakie musimy spełnić, aby móc otrzymać taką pożyczkę. Przeważnie wystarczy, jeśli nie jesteśmy zadłużeni i nie figurujemy w bazach dłużników, a także mamy jakikolwiek stały dochód. Dzięki temu sporo osób może bez problemu wziąć pożyczkę na odpowiednią sumę bez jakichkolwiek problemów.

Jest to bardzo duży plus, gdyż osoby z najniższymi zarobkami bardzo często poszukują kredytów i pożyczek. Są zatem one w stanie dużo prościej i łatwiej otrzymać pożyczkę w prywatnej instytucji pozabankowej aniżeli w banku. Jest to również bardzo przyjazne klientom, gdyż wymogi banków odnośnie sytuacji finansowej są często przesadzone.

Jeśli zatem posiadamy przynajmniej poprawną sytuację finansową, nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem pożyczek pozabankowych. Nie będziemy musieli zatem narażać się na odmowy, składanie wielu wniosków, czy poszukiwanie instytucji która udzieli nam pożyczki, a będziemy mogli wybierać spośród wielu firm. Oprócz wygody skraca to czas pozyskania pożyczki, a także podwyższa komfort całej operacji

Otrzymanie pożyczki online

Sporą zaletą prywatnych firm pozabankowych udzielających pożyczek jest sposób działania. Przeważnie funkcjonują one jedynie w internecie na swojej stronie internetowej, gdzie możemy załatwić wszystkie sprawy. To właśnie tam możemy założyć konto klienta, a następnie zawnioskować o pożyczkę. Możemy również szybko się zweryfikować oraz załatwić wszystkie kwestie związane z obsługą pożyczki.

Chcąc zatem otrzymać pożyczkę, nie musimy wychodzić z domu, a wszystkie kwestie możemy załatwić online na stronie internetowej. Jest to bardzo wygodne dla osób które nie mają czasu na osobiste udawanie się do banków. Nie wszystkie banki dają też możliwość zawnioskowania o kredyt na własnej stronie internetowej osobom niebędącym ich klientami. Przy firmach pożyczkowych jest to pewnego rodzaju fenomen, gdyż wszystkie działają internetowo i w sieci możemy załatwić wszystkie sprawy.

Pozwala to oszczędzać czas, a także jest bardzo wygodne. Aby otrzymać taką pożyczkę, wystarczy poświęcić kilkanaście minut i nie trzeba znać się w zaawansowany sposób na stronach internetowych, programach czy nowych technologiach, gdyż cały proces jest bardzo intuicyjny.

Szeroka oferta

Zaletą prywatnych pożyczek pozabankowych może być również szeroka oferta którą mamy do dyspozycji. Korzystając z takich firm, przede wszystkim możemy korzystać z różnego rodzaju pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek. Są to pożyczki na 30 lub 60 dni udzielane z jednorazową ratą. Do dyspozycji otrzymujemy także różnorodne pożyczki długoterminowe ratalne od 6 do nawet kilkudziesięciu rat, przy których możemy pożyczyć pieniądze nawet na kilka lat. Niektóre pozabankowe firmy pożyczkowe udzielają również pożyczek konsolidacyjnych, samochodowych, a nawet hipotecznych.

Przy tak szerokiej ofercie z pewnością znajdziemy odpowiednie produkty pożyczkowe dla nas. Jest to bardzo duża zaleta, gdyż będziemy mogli wybrać rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb. Nie będziemy musieli brać za małych lub za dużych pożyczek albo takich które będzie nam trudno spłacić z racji wysokich rat. Jest to bardzo ważne, a w przyszłości było to jednym z głównych minusów tego typu instytucji. Obecny jednak nie powinniśmy mieć problemu z wyborem takiej pożyczki, która będzie dla nas idealna.

Duży wybór renomowanych firm

Tym, na co warto zwrócić uwagę, mówiąc o zaletach prywatnych firm pożyczkowych, jest również duży wybór renomowanych marek. Obecnie na rynku mamy przynajmniej kilkanaście rozpoznawalnych dużych firm pożyczkowych które są nawet sponsorami drużyn sportowych czy działają na rynku od wielu lat. Sprawia to, że możemy wybierać spośród znanych i przetestowanych już przez miliony osób firm pożyczkowych a sam rynek takich pożyczek jest ustabilizowany. Dzięki temu możemy bez obaw korzystać z tych produktów finansowych, nie obawiając się o jakość usług. Duży wybór renomowanych firm to również większa konkurencja. Oznacza to bardzo konkurencyjny oferty i rywalizowanie między tymi firmami ze sobą o nowych klientów, co z pewnością jest bardzo korzystne dla osób które chcą wziąć pożyczkę pozabankową.

Budowanie wewnętrznej zdolności finansowej

Plusem korzystania z prywatnych firm pożyczkowych jest również fakt budowania wewnętrznych zdolności finansowej. Jeśli korzystamy z jednej ulubionej firmy pożyczkowej, ta przechowuje dane o braniu przez nas pożyczek. Często firmy pozabankowe podnoszą limit pożyczek zarówno krótkoterminowych i ratalnych klientom, którzy regularnie korzystają z ich usług. Będąc zatem stałymi klientami w danej firmie pożyczkowej, możemy liczyć na dużo wyższy limit niż w innych nowych firmach czy nawet w bankach. W taki sposób nasza lojalność wobec konkretnej marki pożyczkowej jest nagradzana i możemy korzystać z większych pożyczek. Jest to ważne, jeśli będziemy chcieli przy pomocy prywatnych pożyczek pozabankowych zrealizować większy cel związany np. z nieruchomościami czy samochodami.

Promocje w firmach pozabankowych

Pożyczki pozabankowe warto również brać ze względu na promocję, bonusy czy rabaty jakich udzielają tego typu firmy. W przeciwieństwie do banków mamy do dyspozycji wiele promocji które mogą okazać się naprawdę korzystne dla naszego portfela. Mogą one obejmować niższe oprocentowanie, atrakcyjniejsze warunki czy wakacje kredytowe, gdzie dana marka spłaci za nas jedną lub dwie raty w ciągu trwania całej pożyczki. Prywatne instytucje pozabankowe mają dużo większe pole do podpisu, jeśli mówimy o rabatach czy promocjach, gdyż nie obowiązuje ich tak rygorystyczne prawo bankowe. Jeśli zatem zastanawiamy się nad wzięciem takich pożyczek, warto wziąć pod uwagę i ten plus.

Dodaj komentarz